2017

  • 2017 LINT-kokeet, näyttelyt ja kurssit löytyvät TÄÄLTÄ
  • PUNA-MUSTAT LINT-Cup 2017
    • Kilpailu-aika on 20.8.2017 – 28.2.2018
    • Ilmoita koirasi mukaan CUP-kisaan sähköpostitse 30.9.2017 mennessä sihteerille sihteeri.punamustat@gmail.com
    • Tulosten ilmoittaminen viim. 1.3.2018 sihteerille sähköpostitse.

    • HUOM! Ainoastaan kisaan ilmoitetut koirat, joiden tulokset on ilmoitettu sihteerille sähköpostitse viim.1.3.2018 ovat mukana palkintojen jaossa.

    • Palkintona 1. kiikarit, 2. puukko ja 3. linnustajan reppu

    • Lue Cup-kisasta ja säännöistä lisää TÄSTÄ


**********************************************************************************************

2016

PUNA-MUSTAT LINT-Cup 2016

Puna-mustat LINT-Cup on linnunhaukkukokeista muodostuva kilpailu Keski-Suomen Puna-mustat Pystykorvayhdistys ry:n jäsenille.

LINT-CUP osakilpailuja ovat kaikki Suomessa järjestettävät linnunhaukkukokeet, lukuun ottamatta säännöissä poisrajatut kokeet.

LINT-Cup:n tarkoituksena on lisätä jäsenistön mielenkiintoa -, sekä osallistumisaktiivisuutta
linnunhaukkukokeisiin myös oman piirin alueella.


  • Kilpailu-aika on 20.8.2016 – 28.2.2017


Lue Cup-kisasta ja säännöistä lisää TÄSTÄ

******

2016 Kokeet, näyttelyt ja kurssit löytyy TÄÄLTÄ (Kennelliitto tapahtumakalenteri)


******


31.1.2016 LINT AVO, VOI Äänekoski.

  • Ilmoittautumisaika 16-28.1.2016
  • Hinta 20€

Ylituomari: Pekka Kumpukallio
Ilmoittautumiset: Kai Rautiainen puhelin 040-5632585.

Paperikoe, ei palkintoja. Maksu paikan päällä.

******

2015 LINT-tuloksia

TÄSTÄ pääset SPJ-infoon katsomaan kaikkia tuloksia.


K-S Punamustien mestaruushaukut

2015 K-S Puna-mustien haukkumestari on ppu Onni, om. Mauri Kumpulainen.
Onnittelut Onnille ja Maurille!

1.  72 p. VOI2 ppu Onni / M.Kumpulainen.
2.  66 p. VOI2 spu Marjakankaan Usko / R.Lampinen
3.  57 p. VOI3 ppn JV Outa-Akka / J.Ryhanen ja V.Fabritius
4.  54 p. AVO3 ppn Mustapaimenen Saija / J.Möttönen
5.  51 p. VOI3 spn Kinko Rosa / O.Oikari
6.  46 p. VOI0 spn Häggingåsens Petra / K.Rautiainen
7.    9 p. VOI0 ppn Pohjanukon Nanna / J ja E.Taipale
8.    9 p. AVO0 ppu Golden Heroes Gus Of Wind / E.Pitkänen
9.    7 p. VOI0 spn Marjakankaan Siiri / K.Rautiainen
       Luopui, spu Marjakankaan Möykky / Esko Hartikainen

Hakojen haukut / KV

Voittajaluokka
1. Hakojen Halla FI36485/12, Jyrki Ilvonen VOI1 89p CACIT
2. Kiepin Kielo FIN20997/08, Thommy Svevar VOI1 77p VARACACIT
3. Koppelokankaan Hilla FI33211/11, Elina Vasarinen, VOI 2 65p
4. Kinko Rosa FI35364/11, Osmo Oikari, VOI3 58p
5. Marjakankaan Möykky FI46663/11, Esko Hartikainen, VOI3 56p
6. Joutsenvaaran Outa-Akka FI10471/10, Ryhänen Joni ja Virpi Fabritius VOI0 41p
7. Hakojen Kamu FI13199/11, Marko Salminen, FI13199/11, VOI0 7p

Avoluokka
1. Ukkonoana Wili, FI53209/13, Pertti Saarenketo, AVO0 39p
2. Golden Heroes Gus of wind, Esko Pitkänen, AVO0 6p
3. Jallu FI33816/13, Niko Nikander, AVO0 5p



Koekalenteri vuodelle 2015